Dentální hygiena

Mezizubní kartáčky

Vždyť si zuby přece čistím…

Dentální hygiena je úplný základ a neodmyslitelně patří ke všem zákrokům ,které u nás provádíme. Téměř 100 procent problémů, které musíme léčit se dá předejít preventivně. V úzké spolupráci s lékařem provádí dentální hygienistka zákroky jak preventivní, tak léčebné. Umožní tak ve spolpráci s vaší následnou domácí péči předejít vzniku kazů a parodontitidy. Bez dentální hygieny to prostě nejde .

Jak oštření u dentální hygienistky probíhá ?

Hygienistka kontroluje přítomnost nad- a poddásňového zubního kamene, plaku, stav dásní a úroveň vaší péče . Vede o tom záznam, který konzultuje s ošetřujícím lékařem. Očišťuje povrch zubů nad i pod úrovní dásně, odstraňuje plak a pigmentace ze zubů a nacvičuje s vámi ideální techniku domácí péče o váš chrup. Doporučuje a vybírá vám optimální pomůcky .

Co když nebudu navštěvovat dentální hygienistku ?

S prevencí je to jednoduché. Je to jako matematika. Vysoké množství bakterií v ústech znamená dříve nebo později kazy a záněty ( parodontitidu ). Je na vás v jakém stavu chcete svůj chrup mít. Navíc v zánětu nelze provádět celou řadu jiných ošetření . O snížené trvanlivosti korunek a můstků nemluvě ….


Bělení zubů

Naše milá a šikovná dentální hygienistka je vyškolená i v bělení zubů . Provádí tzv. ordinační bělení zubů , to znamená , že po jednom sezení odcházíte s bělostným úsměvem. Používáme pouze certifikované připravky pro ordinační použití u kterých je garantováno , že jakkoli nepoškozují tkáně zubu.


 

Novinky

Recepce od 9:00

V týdnu 27. - 31.5. je recepce v provozu od 9:00

23. 5. 2019

Ordinační doba

po 8:00–17:00
út 8:00–17:00
st 8:00–18:00
čt 8:00–17:00
8:00–14:00


Adresa ordinace

Vratislavova 11, Praha 2 - Vyšehrad

Kudy k nám? »