Protetika

Protetika

Co to je protetika ?

Obor zabývající se náhradou ztracených zubů a částí zubů nepřímo ( laboratorně ) zhotovenými výrobky. Zejména pak Onleje/Overleje, Fasety , Korunky a můstky. 

Kdy korunky a můstky ?

Chybí-li značná část zubu, který již nelze dostavit výplní. Nebo je-li zub oslaben po ošetření kořenových kanálků. Chybí li zub úplně, lze jej nahradit můstkem – blokem 3 spojených korunek přilepených na obroušených sousedních zubech.

Co je to onlay , overlay ?

Jsou to „ polokorunky“ , které nahrazují ztracené tkáně zubu. Vyrábějí se v laboratoři. V ordinaci se pak vlepují na zub.  Jejich výhodou je, že se nahrazuje pouze to, co chybí . 

Jaké jsou varianty materiálu korunek a můstků ? 

Celokeramika – esteticky nejdokonalejší typ náhrady. Nerozeznatelný od vlastního chrupu. Vyrobené z jednoho materiálu . Některé typy celokeramiky vyrábí v laboratoři robotická fréza na podkladě skenování. Jde o nejmodernější a nejpřesnější typ protetické náhrady.

Kovokeramika – dvouplášťový výrobek. Vnitřní povrch je tvořen kovem, vnější povrch keramikou. Nemá tak skvělé estetické vlastnosti jako celokeramika, přesto je v zadním úseku chrupu (stoličky) plnohodnotnou náhradou.
 

Novinky

Recepce od 9:00

V týdnu 27. - 31.5. je recepce v provozu od 9:00

23. 5. 2019

Ordinační doba

po 8:00–17:00
út 8:00–17:00
st 8:00–18:00
čt 8:00–17:00
8:00–14:00


Adresa ordinace

Vratislavova 11, Praha 2 - Vyšehrad

Kudy k nám? »